Jak ustát,
že jsi zase křičela?

První pomoc proti výčitkám
aneb sebeláska v mateřství

videotip

Mrzí tě, že už jsi zase řvala?

Cítíš se jako špatná máma a fakt si to vyčítáš?

Moc si přeješ, aby se tvé děti cítily milované a přijímané.

Ale je toho na tebe prostě už moc?

A přitom se tak snažíš…

Chceš být dobrá máma, laskavá, chceš tu být vždycky pro své děti. Chceš vycházet i s mužem, domlouvat se a ne se pořád hádat. Jenže už nemáš z čeho brát.

A tak křičíš, jsi podrážděná nebo smutná i ve chvílích, kdy “by ses měla” radovat. A někdy až děsíš sebe samu, jaké běsy se v tobě ukrývají…

A ty výčitky svědomí, které přichází pak, to je teprve peklo!

Jde to změnit!

Jde zastavit to kolečko snahy — křiku — výčitek.

Aby ses jako dobrá máma

Aby ses cítila líp.

Abys ses mohla opečovat a fungovat zase dál.

♥♥♥

.

Kdo tě provede?

Jmenuju se Eva Křivánková, jsem máma, partnerka a žena, která si na mateřské prošla vyhořením. Byla jsem vyčerpaná, emoce mi lítaly jako na houpačce a cítila jsem se jako hodně špatná máma. A tak jsem se s tím rozhodla seknout. 🙂
Povedlo se a navedlo mě to k práci s ženami, ve které kombinuju prvky koučinku, pozitivní psychologie, aktivního naslouchání a nadhledu svých zkušeností. Ve své několikaleté praxi pomáhám ženám, které ve svém životě cítí nespokojenost, vybublává jim vztek, smutek či frustrace.

Velmi často na konzultacích nebo v kurzech (třeba v kurzu životní pohody Zářivá žena) zjišťujeme, že si s sebou nosíme dávná zranění a bolesti z dětství. Proto je práce s emocemi, vnitřním dítětem a životní energií vždy velmi obohacující. Pomáhá zmírnit intenzitu prožívání emocí a hlavně “odšpuntovává” skutečnou sebelásku.